BURAYA TIKLA AL Devlet Bin 1000 Lira Pandemi 3. Faz Ödemeleri

BURAYA TIKLA AL Devlet Bin Lira Pandemi 3. Faz Ödemeleri

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere devlet tarafından ödenen 1000 lira nasıl alınır hakkında bilgiler vereceğiz.

Peki bu bin lira neye istinaden ve kimlere veriliyor alma şartları nelerdir bilmiyorssanız sizlere aşağıda tüm detayları paylaştık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 3. faz Sosyal Yardım başvuruları nasıl yapılır, başvurular ne zaman sonuçlanır? 1000 TL sosyal yardım parası başvuru sayfası

 

SOSYAL YARDIM PARASI KİMLERE VERİLİR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca; 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı

65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi e Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşların Pazartesi,

2 olan vatandaşların Salı,

4 olan vatandaşların Çarşamba,

6 olan vatandaşların Perşembe,

8 olan vatandaşların Cuma

günlerinde başvuruları alınacaktır. Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletilebilecektir.

SOSYAL YARDIM 3. FAZ ÖDEMELERİ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK

SOSYAL YARDIM SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir