Fuat Oktay Mesaj Yaz İletişim Adresi Telefon Numarası

Fuat Oktay Mesaj Yaz İletişim Adresi Telefon Numarası

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere şu an Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan sayın Fuat Oktay hakkında bilgiler vereceğiz.

Siz de Fuat Okta’ya nasıl ulaşırım telefon numarası nedir mail adresi nedir Fuat Oktay kimdir nerelidir kaç yaşındadır gibi bilgileri arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Şimdi hep beraber Fuat Oktay hakkında bilgileri okuyalım.

Fuat Oktay
Fuat Oktay

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI

1964 yılında Yozgat-Çekerek’te doğdu. 1985 yılında, Çukurova Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı.

1990 yılında, ABD’de otomotiv sektörünün merkezi Detroit’teki Wayne State Üniversitesi’nde imalat mühendisliği ve işletme alanlarında yüksek lisans programlarını tamamladı. Aynı üniversitede endüstri mühendisliği alanında doktora derecesini alarak, havacılık ve otomotiv endüstrisi alanlarında uzmanlaştı.

Beykent Üniversitesi’nde İşletme Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı yaptı. Hem kamu hem de özel olmak üzere, birçok şirkete danışmanlık hizmetlerinde bulundu, bu şirketlerin bazılarında genel müdür, başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi.

2008-2012 yılları arasında Türk Hava Yolları (THY) Stratejik Planlama ve İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Üretim Planlaması ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Bu görevi boyunca çok sayıda ortak girişim projesini hayata geçirdi.

2 Ocak 2012 tarihinden 19 Haziran 2016 tarihine kadar T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini yürüttü. 19 Haziran 2016-9 Temmuz 2018 tarihleri arasında da Başbakanlık Müsteşarlığı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 9 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görevlendirildi.

İngilizce biliyor. Üç çocuk babasıdır.

Twitter adresi: fuatoktay

Mail adresi:contact@tccb.gov.tr

İletişim Bilgileri

Posta Adresi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe-Ankara-Türkiye

Santral

Tel : 0 (312) 525 55 55

Faks : 0 (312) 525 58 31

1 comment / Add your comment below

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir