Hayat Van ECK Naim Süleymanoğlu Cep Herkülü Kimdir

Hayat Van ECK Naim Süleymanoğlu Cep Herkülü Kimdir

Naim Süleymanoğlu hayatına onca başarı sığdırmış inanılmaz biriydi Naim Süleymanoğlunu canlandıracak kişi de Hayat Van ECK kimdir nerelidir kaç yaşındadır gibi bilgileri sizler için derledik.

“Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin başrol oyuncusu Hayat Van Eck internette merak edilen isimler arasında yer alıyor. Peki, Hayat Van Eck kimdir? İşte Hayat Van Eck’in biyografisi…

Hayat Van Eck, Hollanda asıllı Türk oyuncu. Hayat hikayesinin anlatıldığı Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filminde başrol oyuncusu olarak Dünya Halter Şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nu canlandırmıştır.
Doğum tarihi 1 Ocak 2000

FİLMİN OYUNCU KADROSU

Genç oyuncu Hayat Van Eck’in Naim Süleymanoğlu’nu canlandıracağı filmde, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Bülent Alkış, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe ve Kerem Atabeyoğlu rol alacak.

Halterde, rekorları ve şampiyonluklarıyla dünyanın efsane sporcuları arasına adını yazdırmayı başaran Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesinin anlatıldığı “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin başrol oyuncusu Hayat Van Eck internette merak edilen isimler arasında geliyor.

Dikinciler filmde Süleymanoğlu’nun babasını, Selen Öztürk annesini, Gürkan Uygun ise Süleymanoğlu’nun halter sporuna yeteneğini fark eden ve onu dünya arenasına taşıyan ilk antrenörü Enver Türkileri’yi canlandırıyor.

Senaryosunu Barış Pirhasan’ın kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda Özer Feyzioğlu oturuyor.

Hayat Van Eck, 2000 yılında Amsterdam, Hollanda’da doğmuştur. Babası Hollandalı annesi Ankaralıdır. 6 yaşına kadar Amsterdam’da yaşadıktan sonra 2006 yılında Türkiye’ye geldiklerinde İzmir’e yerleştiler ve Şafak Fişek adlı ajansa kayıt oldu.

Türk sporunun efsane haltercisi Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatacak film için geri sayım sürüyor. Naim Süleymanoğlu’nu filmde Hayat Van Eck’in canlandıracağının açıklanmasının ardından “Hayat Van Eck kimdir, kaç yaşında, nereli?” soruları da internette çok arananlar arasına girdi.

Hayat Van Eck, Hollanda kökenli aktör.

Hollandalı bir baba ve aslen Ankaralı bir annenin çocuğu olarak Amsterdam’da doğan Van Eck, 6 yaşına kadar Hollanda’da yaşadıktan sonra ailesiyle İzmir’e taşındı ve burada büyüdü.

2017 yapımı Onur Saylak filmi Daha’daki Gaza rolüyle büyük beğeni kazanan Hayat Van Eck, 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

3 comments / Add your comment below

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir