Karınca Nasıl Uzaklaştırılır Öldürülür Kovulur Yok Edilir

Karınca Nasıl Uzaklaştırılır Öldürülür Kovulur Yok Edilir

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz. Bugün sizlere yaz aylarının da gelmesi ile birlikte evlerimizde veya yaşam alanlarımızda bulunan karıncalar ve bu karıncaların nasıl temizlenebilir hakkında bilgiler vereceğiz.

Karıncalar

Sizlerin de karıncalar ile başı dertte ise yapmanız gerekenleri aşağıda belirttik.

 

DOĞAL KARINCA KAÇIRICILAR İLE KARINCA MÜCADELESİ

Karıncalara doğal çözüm için giriş yerlerine ve karıncaların dolaştıkları yerlere bazı doğal malzemeler bırakmak karıncaları kaçırmada sizin en büyük yardımcınız olabilir. Ancak unutmayın başlangıç aşamasında işe yarayan bu yöntemler karınca yoğunluğu durumunda işe yaramayabilir. Nane yağı, Sarımsak, Kahve telvesi Tarçın, Kırmızı biber, Defne yaprağı, Mısır unu karıncaları uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Karıncalar için çözüm sağlayan bazı maddeler ise, Talk pudrası, Tebeşir, Toz kömür, Toz temizleyici gibi maddeler olarak bilinmektedir.

Evin kenarlarına elma sirkesi püskürtmekte kenar bantlarda görülen karıncaların önlenmesine yardımcı olur. Elma sirkesini suyla karıştırıp sprey şişesine koyun, karıncaların üzerlerine ve dolaştıkları yerlere bir kaç kez sıkın. Karıncaları bozguna Uğratın Topraktan ve bazı deniz organizmalarının kabuklarından yapılan yosun kumunu karıncaların bulunduğu yerlere koyarsanız karıncalar uzak duracaktır.

Yosun kumu, karıncaların kabuklarının üzerinde mumsu bir salgı bırakarak onları ciddi oranda önleyecektir. Karıncalardan kurtulmak için başka bir yöntem de bulaşık deterjanı ile kızartma yağını karıştırıp üzerlerine püskürtmektir. Yağ, karıncaların karışıma yapışmasını sağlarken, bulaşık deterjanı onları adeta bloke eder. Kabartma tozu ise karıncaların sindirim sistemlerini harap ederek ölmelerine neden olan bir karınca yiyeceği olup karıncalar pudra şekeri ve kabartma tozunu çok severler.

Tüm bu doğal karınca önleyiciler başlangıç aşamasında karıncaları mekandan uzak tutmaya yardımcı olmaktadır. Ancak karıncalar ile kapsamlı bir mücadele için profesyonel karınca ilaçlama firmalarına ilaçlama talebinde bulunmak gerekir. Karınca İle Mücadele bilinçli olarak yapılmalı, karıncalar nasıl yok edilir? karıncalardan nasıl kurtulunur? iyi anlamalı ve bireysel yöntemlerin yetmeyeceği durumlarda karınca ilaçlama servisi almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir