Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Tüm Bilgiler

Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Tüm Bilgiler

 

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere Türkiye’de ve tüm dünyada sıkça uygulanan sokaga cıkma yasagı yasakları hakkında bilgiler verecegiz sokaga çıkma yasağı neden yapılır sokaga cıkma yasağı ne zaman icad edildi gibi bilgiler sizlerle.

TÜRKİYE GENELİ HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN KAÇTA BİTECEK?

YKS’nin birinci oturumu bugün saat 10:15’te başlayacak ve 13:00’de sona erecek. Ortaya çıkacak yoğunluğu azaltmak amacıyla Cumartesi ve Pazar günü ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bugünkü sokağa çıkma yasağı saat 15:00’te sona erecek. Yarın ise hem YKS’nin ikinci oturumu AYT hem de Yabancı Dil Testi var. Sınavlar 17:00’de biteceği için Pazar günü sokağa çıkma yasağı 18:30’da sona erecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN KİMLER MUAF OLACAK?

YKS sınavlarına girecek adayların sınav binasına ulaşımlarının toplu taşıma ile sağlanması halinde kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gelinmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

LGS ve YKS sınavlarının yapılacağı günlerde başta sınava girecek adaylar ve yakınları ile sınav görevlilerinin (otobüs, minibüs, dolmuş, taksi vs.) gibi şehir içi toplu ulaşımlarında herhangi bir aksama olmaması için Belediyelerce gerekli tedbirler alınacak ve ihtiyaca göre sefer sayıları artırılacak.

Şehirlerarası toplu ulaşım araçlarından (uçak, otobüs, tren, vapur, feribot vs.) biletleme yapmış olanlar sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir