TIKLA MESAJ YAZ Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı

TIKLA MESAJ YAZ Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı iletişim adresi telefon numarası mail adresi twitter adresi hakkında bilgiler vereceğiz.

Siz de Zehra Zümrüt SELÇUK hakkında bilgiler edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir haydi hep beraber inceleyelim.

zehra zümrüt selçuk
Zehra Zümrüt Selçuk

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI

1979 yılında Ordu’da doğdu. İlk ve ortaöğretimi süresince sırasıyla İzmir, Siirt ve Giresun illerinde okuduktan sonra 1996 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Türkiye 49’uncusu olarak Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü tam burslu olarak kazandı; İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte üçüncüsü olarak mezun oldu. 2000 yılında Michigan Üniversitesi ekonomi doktorasına burslu olarak kabul edildi.

Alan değiştirerek Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına başladı; araştırma görevlisi olarak işletme ve muhasebe dersleri verdi.

Aynı üniversitede Muhasebe ve Enformasyon Sistemleri üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) organlarından İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde (SESRIC) çalıştı.

Göreve atanmadan önce İslam İşbirliği Teşkilatı İstatistik ve Enformasyon Direktörü olan Selçuk, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programlarının koordinatörlüğünü üstlendi.

Toplumsal cinsiyet, demografi, işgücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi çeşitli konularda sosyo-ekonomik veri tabanları, anketler ve raporlar hazırladı.

İİT İstatistik Komisyonu çerçevesinde uluslararası kuruluşlar ile iş birliğini sağladı; uluslararası toplantılar düzenledi.

Sivil toplum alanında da çeşitli faaliyetlerde bulunan Selçuk, iyi derecede İngilizce bilmektedir, evlidir.

Twitter adresi:ailevecalisma

Facebook adresi:ailevecalisma

İnstagram adresi:ailevecalisma

Youtube adresi:ailevecalisma

Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Adres: Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA
Telefon: +90 (312) 296 60 00 (pbx)
Faks: +90 (312) 296 18 60 – +90 (312) 296 18 61
E-Posta: ozelkalem@ailevecalisma.gov.tr

1 comment / Add your comment below

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir