Yerli Otomobil Tanıtıldı 27-12-2019

Yerli Otomobil Tanıtıldı 27-12-2019

Türkiye’nin yerli otomobili sıfatı ile yepyeni bir stil,tasarım abidesi yeri otomobil tanıtımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sunumu ile tanıtıldı.

İşte karşınızda Türkiyenin yerli otomobili.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Gebze’de Bilişim Vadisi’nin resmi açılış töreni ile yerli otomobilin tanıtıldığı “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yeniliğe Yolculuk Buluşması” programında “Devrim” arabasını inceleyerek, direksiyona geçti.

Türkiye’nin 58 yıl önce yarım kalan yerli otomobil hayali bugün gerçek oluyor… Türkiye’nin yerli otomobili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılıyor.

 

Yerli otomobil canlı yayında tanıtılıyor – İşte yerli otomobil detayları

Yerli otomobil tanıtım toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla başladı. ‘Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması’nın fuaye alanında yerli otomobile ait modüler ve elektrikli güç ünitesi sergilendi. Peki, yerli otomobilin özellikleri neler, yerli otomobilin fiyatı belli oldu mu? İşte yerli otomobilin resimleri…

Türkiye’nin en önemli milli projelerinden birisi olan yerli otomobil tanıtımı için merakla beklenilen o an gelirken, törenden de son dakika haberleri de peş peşe geliyor! Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) geliştirdiği ve ismi, tasarımı olduğu kadar sahip olacağı motoru ile de merak edilen yerli otomobil, Başkan Erdoğan’ın da katıldığı törenle şimdi canlı olarak tanıtılıyor. Bilindiği gibi, Erdoğan, yerli otomobil tanıtımı hakkında açıklamalarda bulunarak; bugünü işaret etmişti. O günden bu yana da, TOGG tarafından, ismi, tasarımı ve motoru sır gibi saklanan proje ile ilgili Twitter üzerinden her gün bir fotoğraf paylaşılıyordu. Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile de fabrikanın ve üretimin nerede olacağı belli oldu. Peki, yerli otomobil ismi belli oldu mu, özellikleri neler? Yerli otomobil fiyatı ne kadar ve fabrikası nerede? Haberimizden, Türkiye’nin gurur projesi olan elektrikli aracın ismi, fiyatı, tasarımı, motoru ve diğer özellikleri hakkında son dakika detaylara ulaşabilirsiniz.

1 comment / Add your comment below

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir